Видалення зелених насаджень в межах населених пунктів на землях комунальної власності громадянами

Питання і відповіді, які не можна віднести до існуючих розділів!
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
lukaky
Спец
Спец
Повідомлень: 64
З нами з: 13 березня 2015 12:55
Репутація: 6
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Видалення зелених насаджень в межах населених пунктів на землях комунальної власності громадянами

Повідомлення lukaky »

Доброго дня, шановні форумчани! Не знайшов відповідної тематики на сайті.
Можливо, моя тема не зовсім стосується землевпорядкування, однак, на мою думку, вона є дотичною до нього.
Хотілося б почути вашу думку щодо змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 року №1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», внесених 29.05.2025 року, зокрема змін до пункту 4.
Нова редакція пункту 4:
«Підставою для прийняття рішення компетентним органом та видачі ордеру є заява про видалення зелених насаджень суб’єкта господарювання (далі - заявник), подана у паперовій або електронній формі із зазначенням причини (необхідності) видалення зелених насаджень відповідно до пункту 2 цього Порядку».
Стара редакція:
«Підставою для прийняття рішення компетентним органом є заява про видалення зелених насаджень, подана юридичною чи фізичною особою (далі - заявник)».
У зв’язку з цим виникає запитання: чи мають право громадяни звертатися із заявами про видалення зелених насаджень, оскільки у новій редакції пункту 4 чітко вказано, що заявником є саме суб’єкт господарювання?
Відповідно до частини 2 статті 55 Господарського кодексу України, суб’єктами господарювання є:
1. Господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені згідно з Господарським кодексом, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані у встановленому законом порядку;
2. Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність і зареєстровані як підприємці.
Хоча Господарський кодекс у найближчому майбутньому втрачає чинність, наразі він залишається чинним нормативно-правовим актом.
Ситуація у нашій громаді наступна: населення невелике, спеціалізованого комунального підприємства не створено через відсутність відповідної техніки та фахівців. У більшості випадків заявниками на видалення зелених насаджень виступали саме громадяни.
У зв’язку з цим виникають такі питання:
1. Чи мають право фізичні особи, які не є підприємцями, звертатися до компетентного органу із заявами про видалення зелених насаджень?
2. Чи має право відповідний орган розглядати такі звернення та видавати дозвіл (ордер) на підставі заяв фізичних осіб - не суб’єктів господарювання?
Буду вдячний за фахові роз’яснення та думки з цього приводу.
Відповісти